ŠkVP

Plánovanie

PLÁNOVANIE

Každá učiteľka si ich tvorí sama, vyberá si jednotlivé edukačné úlohy a edukačné hry podľa vlastného uváženia, prípadne dopĺňa výkonové štandardy. Pri plánovaní sa pridržiava nielen osnov ŠKVP , ale i stratégií a zdrojov, ktoré sú súčasťou ŠKVP a platia pre všetky učiteľky. Dosahovanie kompetencií detí je podmienený úzkou spoluprácou učiteliek danej triedy, ich vzájomnou konzultáciou i poprípade spoločným plánovaním.

Po realizácii triedneho plánu prebieha hodnotenie dňa, hodnotenie témy i hodnotenie bloku podľa podmienok ŠKVP. Výsledkom je polročné a koncoročné hodnotenie.

Pri výbere činnosti sa riadime:

·         vekom a stupňom rozvoja dieťaťa,

·         jeho potrebami , jeho záujmom,

·          dodržiavaním psychohygienických podmienok,

·         dodržiavaním pedagogických zásad, metodických postupov

·         uplatňovaním moderných metód a foriem práce tvorivou aktivitou,

·         úvahou, že každé dieťa má právo byť iné, mať iné potreby a rozvíjať sa svojim tempom,

·         zásadou, že tvorivá improvizácia,  pružné a citlivé reagovanie na okamžitú situáciu sú  bežnou súčasťou denného procesu,

·         individualitou každého dieťaťa,  a jeho osobnosťou, ktorú  získavame pre spoluprácu , a vedieme ich k citovému prežívaniu bezprostredných vzťahov k okoliu.

·         zásadou,  u každého dieťaťa hľadať vlastné vzdelávacie postupy,

·         dodržiavaním práv dieťaťa

·         zabezpečovaním bezpečnosti dieťaťa, jeho pohody, prežívania a záujmu pre činnosť