O našej MŠ

História školy

Založenie Materskej školy Cintorínska 3 Kežmarok

Materská škola bola založená v školskom roku 1969/1970.Od roku 2002 je samostatnou rozpočtovou organizáciou s právnou subjektivitou. Od roku 2004 prešla pod správu mesta Kežmarok. Kapacita Materskej školy je 112 detí v zmysle prevázdkového poriadku. Prebieha  forma celodenného vzdelávania v piatich triedach. MŠ má vlastnú školskú jedáleň. Je situovaná v kľudnom prostredí s bohatou zeleňou. Pri MŠ je vybudovaná kočikáreň a miestnosť na odkladanie náradia  a náčinia. Areál školy je oplotený a nachádzajú sa v ňom preliezky, hojdačky, kolotoč, detské átrium, pódium, dva pieskoviská, kresliace tebule, futbalové bránky a pinpongový stôl.Pred budovou je parkovisko pre rodičov a zamestnancov školy. Interiér školy je moderný a zrekonštruovaný. Každá trieda má vlastné sociálne zariadenie.