Úspešné projekty
- Projekt našej materskej školy bol odbornou porotou vybraný, a bude podporený z projektu Klíma nás spája, sumou 2000€ na realizáciu nášho adaptačného opatrenia. Adaptačné opatrenie sa bude týkať exteriéru, je to školský dvor, kde naším cieľom je vybudovať jazierko, ktoré bude mať nielen estetickú funkciu, ale prispeje aj k environmentálne výchove našich detí s rôznymi ekologickými aspektami a rastlinkami.
Do projektu Klíma nás spája sa v tomto ročníku prihlásilo 85 rôznych projektov z celého Slovenska.
Ďakujeme za váš záujem, veľmi si vážime vašu snahu a chuť zapojiť sa a byť príkladom toho, že na dopady a dôsledky klimatickej zmeny sa dá pripraviť.
Po dôkladnom zvažovaní porota zostavená zo zástupcov CEEV Živica a spoločnosti Dedoles, ktorá je generálnym partnerom projektu, nakoniec z veľkého množstva vybrala 10 projektov, ktoré si počas nasledujúceho roka s našou podporou vytvoria vlastné funkčné adaptačné opatrenie a budú inšpiráciou pre svoje okolie a širokú verejnosť:
PREDŠKOLÁCI - rozvojový projekt
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (ďalej len „ministerstvo“) zverejnilo rozvojový projekt „Predškoláci“, do ktorého sme sa zapojili.
Jeho cieľom bola podpora pre tie materské školy, ktoré otvoria nové triedy v materskej škole alebo v dočasných priestoroch pre poskytovanie povinného predškolského vzdelávania.
Do tohto projektu sme boli úspešne vybraní a z finančných prostriedkov vo výške 10 000 eur sme nakúpili vybavenie, didaktické prostriedky, hračky a výtvarný materiál pre novovzniknutú V. triedu v materskej škole, (bočný vchod). na poskytovanie povinného predprimárneho vzdelávania.
„Múdre hranie“ - rozvojový projekt pre materské školy
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (ďalej len „ministerstvo“) predložilo zoznam podporených žiadostí o poskytnutie finančných prostriedkov na podporu zlepšenia vybavenia materských škôl v oblasti detských kníh a didaktických pomôcok v rámci rozvojového projektu „Múdre hranie“.
Zapojením sa do tohto projektu sme získali finančné prostriedky v hodnote
1000 eur.
Za tieto prostriedky sme nakúpili množstvo encyklopédií o prírode, knihy s prírodnou tematikou, knihy Hravé učenie. Našim zameraním bolo rozvíjať u detí environmentálnu výchovu, preto nákup smeroval k získaniu rôznych ďalekohľadov, lúp, mikroskopov, ktoré podnecujú deti k bádaniu a skúmaniu. Pomôcky sme rozšírili o hudobno-expresívnu zložku a grafomotoriku.